Wycieczki

Maj w tym roku zaskoczył nas słoneczną pogodą i bardzo wysokimi temperaturami. Korzystając z tej okazji w naszej szkole odbyła się wycieczka w Bieszczady. Dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom już od rana, gdyż wyjazd został zaplanowany na godzinę siódmą. Z delikatnym opóźnieniem ruszyliśmy do pierwszego punktu naszej wyprawy, którym był zespół zamkowo-parkowy w Krasiczynie. Wspólnie zwiedziliśmy dziedziniec zamkowy, kryptę Baszty Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zamek otoczony jest zjawiskowym parkiem, w którym zetknęliśmy się z oryginalnymi i niespotykanymi na co dzień roślinami.

Po południu wybraliśmy się do skansenu w Lesku, dla młodzieży szkolnej dużym zaskoczeniem były niskie zabudowania, ciasne pomieszczenia, wystające belki, piece kaflowe czy wielkie, przytłaczające pierzyny, pokrywające małe łóżka. Prawdopodobnie żaden z naszych wychowanków nie pamięta czasów, w których ich dziadkowie używali metalowych naczyń. Po obejrzeniu całego kompleksu udaliśmy się wspólnie do naszego pensjonatu, gdzie zjedliśmy pyszną kolację. Drugi dzień wycieczki poświęciliśmy na pieszą wędrówkę po Połoninie Wetlińskiej, pogoda sprzyjała, nastroje również wyśmienite. Widoki wzbudziły zachwyt nie tylko uczniów, ale i wychowawców. Po całodniowej wędrówce, zmęczeni, ale jednocześnie dumni z przebytych kilometrów wróciliśmy do schroniska. Ostatni dzień również przywitał nas słoneczną pogodą, toteż nie mogliśmy nie zwiedzić zapory wodnej na Jeziorze Solińskim, która uchodzi za najbardziej charakterystyczne miejsce tego regionu. W południe wybraliśmy się do Bóbrki, gdzie znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego, a następnie do Odrzykonia. Miejsce to kojarzy się nam głównie z dziełem Fredry pt. „Zemsta”, gdyż właśnie w zamku w Odrzykoniu toczyła się akcja komedii. Pomimo trzech bardzo intensywnych dni, gdzie zarówno palące słońce oraz fizyczne zmęczenie dawało się we znaki, wspólnie zaliczyliśmy naszą wyprawę do bardzo udanych i szczęśliwi wróciliśmy do domów, by nabrać sił przed kolejnym dniem, spędzonym już w szkolnych ławkach.

Galeria fotografii

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać

 • W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej realizowany jest projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata
  Zobacz całść
 •  „Nie przyszłam po to, by wam pieścić uszyI kwiatów składać wiązankę różową Lecz by niedoli milczącej dać słowoI sięgać do waszej
  Zobacz całść
 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść