Wycieczki

W poniedziałek 27 października klasy I-III SP korzystając z ostatnich promieni jesiennego słońca, wybrały się na „Święto Pieczonego Ziemniaka” do gospodarstwa agroturystycznego  „U Gieni” w Strzyżewicach - Rechcie. Pani Genowefa Baran przyjęła nas bardzo ciepło i serdecznie. Oprowadziła uczniów po swoim gospodarstwie i zapoznała ze swoimi pupilami, kucykiem Kubusiem, świnką wietnamską – Kajtkiem oraz psem Lordem.
  Podczas pobytu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Klasy III wybrały się na Quest (zabawę terenową) po Krainie Pstrąga i Lipienia. W trakcie wędrówki podziwiały przyrodę, poznawały historię okolicy oraz poszukiwały odpowiedzi na zagadki, które doprowadziły je do hasła.

  W tym samym czasie uczniowie klas I i II uczestniczyli w zabawach i konkursach, których motywem przewodnim był ziemniak. Dzieci grały w „kartoflówkę”, robiły ziemniaczane korale oraz ziemniaczane stwory. Odbył się też konkurs na najdziwniejszego ziemniaka.
  Na koniec pobytu dzieci piekły na ognisku kiełbaski, które z apetytem pałaszowały.
  Wszystkie dzieci z uśmiechami na twarzy i drobnymi podarunkami wróciły do szkoły, obiecując Pani Gieni, że na pewno do niej wrócą…

Galeria fotografii

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać