Wycieczki

P113024503 października 2014 r. odbyła się wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie. Po przyjemnej podróży uczniowie wraz z opiekunami dotarli na miejsce, do miejscowości Krajno-Zagórze. Tam czekały na wycieczkowiczów pierwsze atrakcje i niezapomniane wrażenia. Otóż zwiedzili oni Aleję Miniatur, gdzie znajdują się repliki najsłynniejszych budowli świata, m.in. Statua Wolności, Plac i Bazylika św. Piotra w Rzymie, wieża Eiffla. Uczniowie byli zachwyceni niepowtarzalnym miejscem, mogli bowiem w ciągu czterdziestu minut zwiedzić niemal cały świat i poczuć się jak prawdziwi podróżnicy, których największą pasją jest poznawanie nowych miejsc. Następnym punktem wycieczki było spotkanie z troglodytą w Centrum Neandertalczyka.

Tam uczestnicy wycieczki zapoznali się z życiem i zwyczajami człowieka jaskiniowego. Następnie wszyscy udali się do Jaskini Raj, by podziwiać jej piękno, bogactwo i różnorodność kalcytowych form naciekowych. W czasie wycieczki uczniowie doświadczyli również prawdziwie górskich wrażeń. Spróbowali swoich sił w wspinaczce. Wszystkim udało się wejść szlakiem turystycznym na Łysą Górę, gdzie znajduje się najstarsze na ziemiach polskich sanktuarium Świętego Krzyża. Przechowywane są w nim relikwie krzyża świętego. Przewodnik bardzo ciekawie opowiedział historie klasztoru. Na wycieczce uczniowie nie tylko podziwiali piękno gór, zabytków, ale poznali również ciekawe historie oraz legendy związane ze zwiedzanymi miejscami. Te ostatnie, np. o zlocie czarownic, cieszyły się największym zainteresowaniem wśród uczniów. Wycieczka była bardzo udana, wniosła wiele cennych treści i doświadczeń. Uczniowie na pewno długo zapamiętają jesienny, słoneczny, październikowy wyjazd w najstarsze góry w Polsce . Z pewnością czekają na kolejny.....

Galeria fotografii

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać