Wycieczki

21 marca 2014 roku, czyli pierwszego dnia wiosny, wyruszyliśmy całą edukacją wczesnoszkolną wraz z oddziałami przedszkolnymi do teatru im H. CH. Andersena w Lublinie na spektakl p.t. „Tymoteusz i psiuńcio”. 
Na spektaklu nie sposób było się nudzić, ponieważ akcja zmieniała się w błyskawicznym tempie a aktorzy rewelacyjnie wchodzili w interakcje z młodymi widzami zadając im pytania, czy szukając wśród nich ogromnego, tytułowego psa. Spektakl urozmaicały również częste, rytmiczne piosenki z zabawną choreografią, ciekawe rekwizyty, migające oświetlenie i wreszcie ogromny, pluszowy pies, który w rękach animatorów ożył.


Sztuka zawierała cały repertuar nauk trafiających do małych serduszek. Dzieci poznały między innymi czym jest odpowiedzialność i przywiązanie. Po spektaklu, korzystając z pierwszych promyków wiosennego słońca, udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, po drodze oglądając słynną lubelską Wieże Trynitarską z kogutem na szczycie. Zrobiliśmy również wspólne pamiątkowe zdjęcia przed Zamkiem Lubelskim. W drodze do autokarów wstąpiliśmy również na plac zabaw. 
Wszyscy z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły. Tę wycieczkę na pewno zapamiętamy na długo!

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać