Wycieczki

 Dnia 24 czerwca klasa III b i I a wybrała się na wycieczkę do Bychawy. Głównym punktem była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Bychawie. Odwiedziliśmy tam stanowisko dowodzenia – miejsce, gdzie przyjmowane są zgłoszenia, oglądaliśmy garaż, a w nim rożne samochody strażackie. Mili strażacy pokazywali nam sprzęt, którego używają do różnych zadań – gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków drogowych, pomocy w czasie powodzi i podtopień.

Dzieci słuchały opowieści dowódcy zmiany o pracy strażaków, miały możliwość posiedzieć w samochodzie strażackim, przymierzyć mundur i hełm. Na koniec strażacy przygotowali dla nas niespodziankę. Wyprowadzili z garażu samochód – podnośnik i grupami dzieci wyjeżdżały w górę pod opieką jednego ze strażaków – widok zapierał dech w piersiach. Na koniec ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia i wręczyliśmy strażakom przygotowane własnoręcznie prezenty – obrazki przedstawiające ich ciężką pracę. Po drugiej stronie bibułkowej wyklejanki znajdowały się życzenia wypowiedziane przez uczniów, a zanotowane szybko przez wychowawczynię:

„Dziękujemy Wam za Waszą pracę, za to, że robicie tak wiele dla ludzi, że dbacie o ich bezpieczeństwo i ratujecie w trudnych sytuacjach. WIELKIE DZIĘKI! Życzymy, aby tych sytuacji było jak najmniej.”

Strażacy podziękowali i zaprosili nas do odwiedzenia swojej siedziby ponownie.

Z remizy strażackiej uczniowie wybrali się spacerkiem na plac zabaw, na którym bawili się dłuższą chwilę. Największym powodzeniem cieszyło się jedno z urządzeń, służące do zjeżdżania na linie, ustawiała się do niego kolejka, ale chyba żadne z urządzeń nie czuło się na tym placu „opuszczone”.

Później wybraliśmy się na pyszne lody włoskie z różnymi polewami – mniam, mniam!

Stamtąd przeszliśmy do miejsca, gdzie czekał już na nas autokar i po niedługim byliśmy już w szkole.

Wycieczka bardzo się udała – dzięki niej strażacy mogą być pewni, że będą mieli następców.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę ze strażakami – trzymamy ich za słowo, pamiętamy o zaproszeniu i z pewnością jeszcze kiedyś do nich przyjedziemy.

Galeria fotografii

 Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać