Współpraca z zagranicą

Dania – trochę wiatru i deszczu, mnóstwo radości i zabawy, ogrom wrażeń i wspólna praca…

To już kolejny wyjazd gimnazjalistów z Bystrzycy Starej w ramach programu L.L.P. Comenius - projekt H.E.L.P. – tym razem do Struer w północnej Danii. Nad problemem emigracji i integracji w Europie, zdrowia i profilaktyki zdrowotnej pochylili się uczniowie i nauczyciele z Danii, Rumunii, Bułgarii, Litwy, Hiszpanii, Portugalii, Turcji i Polski. Nasz kraj reprezentowały uczennice kl. II i III gimnazjum.

Jakie wrażenia przywiozły ze Skandynawii?

Wspaniali, pomocni, życzliwi ludzie - tacy właśnie są Duńczycy. Nie miałam problemów z porozumiewaniem się, wszyscy w rodzinie, u której mieszkałam, dobrze mówili po angielsku. Jeśli miałam jakiś problem lub pytanie, chętnie pomagali.

Dania to piękny kraj. Kilka razy spacerowałam nad morzem, widoki są bajkowe, najbardziej podobało mi się
w Legolandzie - krainie śmiechu, zabawy i beztroskiego szaleństwa…

Kasia Kawałek

Zaskoczyła mnie wielonarodowość w Danii. Rodzina, u której mieszkałam, pochodziła z Somalii, dlatego miałam styczność z językami: somalijskim, duńskim i angielskim. W szkole, którą odwiedziliśmy, było 14 narodowości, więc często spotykaliśmy również Polaków. Ten wyjazd udowodnił mi, jak wielką przygodą może być kontakt z kulturami innych narodów.

Oliwia Glegoła

Spotkało nas wiele ciekawych przygód, które na pewno na długo zostaną nam w pamięci. Jest to dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ spędziłam bardzo mile czas ze wspaniałymi ludźmi.

Agata   Król

Warsztaty w szkole okazały się bardzo interesującym doświadczeniem, uczniowie mogli poznać efekty pracy innych szkół i oczywiście zaprezentować swoje stanowisko na wskazany temat. W ramach promocji zdrowego stylu życia, dziewczęta - wspólnie z nauczycielami - wzięły udział w "biegu po zdrowie".

           To dobrze, że na temat otyłości rozmawia się bardzo otwarcie. Podczas pobytu w Struer zaprezentowaliśmy, przygotowany przez nas   film o skutkach nadwagi i profilaktyce w walce z nią. Przedstawiliśmy również wyniki ankiet przeprowadzonych w naszej szkole na temat zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania się, problemu eurosieroctwa. To fantastyczne móc pracować w tak „wielonarodowościowej klasie”.

Magdalena Blacha

 O tym jak funkcjonuje oświata w Danii dowiedzieliśmy się na spotkaniu z Dyrektorem Departamentu ds. Edukacji w Struer. Byliśmy w Centrum Sportu, fabryce Bang & Olufsen, na kręglach i w Legolandzie.

Najfantastyczniejszą częścią naszego pobytu w Danii z pewnością była wycieczka do Legolandu. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Wszyscy - razem z nauczycielami - świetnie się bawiliśmy. To, co podobało mi się najbardziej, to przeróżne atrakcje wesołego miasteczka, gdzie spędziliśmy kilka godzin. Uważam, że ten wyjazd był wspaniałym sposobem na naukę i integrację z europejskimi kolegami.

Wioleta Pokora

        Ten etap projektu mamy już za sobą. Cieszymy się, że nasi uczniowie fantastycznie sobie poradzili z powierzonymi im zadaniami i godnie reprezentowali gimnazjum w Bystrzycy Starej. Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni zapału do działania możemy myśleć o kolejnym zadaniu – tym razem efekty pracy zaprezentujemy w Portugalii.

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać

 • W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej realizowany jest projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata
  Zobacz całść
 •  „Nie przyszłam po to, by wam pieścić uszyI kwiatów składać wiązankę różową Lecz by niedoli milczącej dać słowoI sięgać do waszej
  Zobacz całść
 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść