Współpraca z zagranicą

    Jednym z założeń projektu H.E.L.P., w którym od IX 2010r. uczestniczy Gimnazjum z Bystrzycy Starej, była wizyta w siedzibie Gazety Wyborczej. Zdobyta tu wiedza, ma być podstawą do lepszego zrozumienia pracy dziennikarskiej oraz doskonalenie warsztatu redakcyjnego, który będzie przydatny podczas wspólnego tworzenia internetowego wydania gazety projektu H.E.L.P. Nic więc dziwnego, że nieomal cały zespół Comeniusa na tę wizytę czekał z niecierpliwością.
     Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Tu, w trakcie lekcji bibliotecznej, młodzież nie tylko poznała historię biblioteki i jej patrona, ale przede wszystkim dowiedziała się, jak korzystać z poszczególnych działów biblioteki.
    Zdziwienie wśród uczniów wzbudziła informacja, iż sama biblioteka liczy przeszło 100 lat, a jej zbiory sięgają blisko 400 tys. woluminów. W trakcie ‘wędrówki’ po bibliotece Comeniusowicze odwiedzili działy: informacji i promocji, informacji europejskiej, informacji regionalnej, udostępniania, zbiorów specjalnych oraz wypożyczalnię.
Jednak największe wrażenie zrobiła na przybyłych odnowiona czytelnia naukowa. Jej tradycyjne wnętrze wyraźnie kontrastowało z nowoczesnym wyglądem dwóch pozostałych czytelni: czasopism i internetowej.
    Zaskoczeniem dla całego zespołu była informacja, iż w zbiorach WBP odnaleźć można archiwalne i aktualne numery znanego nam czasopisma Kompres.
    Z biblioteki przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście, gdzie w jednej z kamienic mieści się redakcja lubelskiego dodatku Gazety Wyborczej. Tutaj spotkaliśmy się z zastępcą redaktora naczelnego i jednocześnie szefem działu miejskiego – p. Jackiem Brzuszkiewiczem. To właśnie on przybliżył młodzieży tajniki pracy dziennikarza, opowiedział o wyzwaniach i zagrożeniach, jakie niesie ten zawód. W trakcie rozmowy Comeniusowicze dowiedzieli się nie tylko jak zorganizowany jest dzień pracy dziennikarza, ale także jak przebiega i co to takiego kolegium redakcyjne, czołówka czy wierszówka.
    Za cenne uznano również rady profesjonalisty, dotyczące naszej szkolnej gazetki Bystrzak. Mamy nadzieję, że wcielone w życie przez koło dziennikarskie, uczynią nasze pisemko ciekawszym.
    Sympatyczna atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu pytań, a tych gimnazjaliści mieli naprawdę dużo
Smile

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać

 • W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej realizowany jest projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata
  Zobacz całść
 •  „Nie przyszłam po to, by wam pieścić uszyI kwiatów składać wiązankę różową Lecz by niedoli milczącej dać słowoI sięgać do waszej
  Zobacz całść
 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść