Współpraca z zagranicą

comenius_logoZ nieukrywaną przyjemnością i z ogromną satysfakcją zespół Comeniusa z Bystrzycy Starej informuje, iż nasze logo zostało wybrane jako najlepsze spośród ośmiu konkurujących ze sobą projektów. Prace nad projektem logo rozpoczęły się wraz z rozpoczęciem bieżącego roku szkolnego.  Nasza grupa wybrała  projekt przygotowany przez Magdę Ciołek, Magdę Blachę i  Łukasza Barana. Ich znak graficzny został wspólnie dopracowany zarówno technicznie jak i merytorycznie i po poprawkach został przedstawiony  jako logo reprezentacyjne  naszej szkoły.  Logo zawiera osiem postaci różnej płci ubrane w stroje zawierające flagi narodowe poszczególnych państw uczestników projektu.

Postacie trzymające się za ręce symbolizują współpracę oraz wzajemną harmonię i przyjaźń różnych państw.  Głowy naszych „ludzików” to żółte gwiazdy, które w połączeniu z niebieskim tłem mają symbolizować Unię Europejską jako główne źródło finansowania projektu. Centralna część znaku to tytuł projektu, czyli akronim od Healthy Energetic Living People -  Energetycznie, Zdrowo Żyjacy Ludzie oraz nazwa programu, dzięki  któremu możemy realizować nasz projekt. Nasze logo w ogólnym głosowaniu zdobyło miażdżącą przewagę nad konkurentami z innych państw, uzyskując 45,44% wszystkich głosów. Następne projekty w kolejności zdobyły odpowiednio:  hiszpański - 14,28%, rumuński - 14,28%, turecki - 12,16%, litewski - 7,93% oraz duński - 6,87%. Dwa państwa biorące udział w głosowaniu: Portugalia i Bułgaria zostały wykluczone z końcowych wyników głosowania z powodu niedotrzymania terminowości powierzonych im zadań.

wynikizlogo

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać

 • W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej realizowany jest projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata
  Zobacz całść
 •  „Nie przyszłam po to, by wam pieścić uszyI kwiatów składać wiązankę różową Lecz by niedoli milczącej dać słowoI sięgać do waszej
  Zobacz całść
 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść