Sport

 W ubiegły piątek 17.02.2017 roku, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się gminne zawody w mini koszykówce. Z terenu gminy Strzyżewice na zawody zgłosiły się drużyny chłopców z Rechty, Żabiej Woli oraz, w roli gospodarza, drużyna chłopców z Bystrzycy Starej. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, wszystkie więc drużyny miały do rozegrania po dwa mecze. W wyniku losowania kolejność gier wyglądała następująco.

I spotkanie: Bystrzyca Stara – Rechta;

II spotkanie: Rechta – Żabia Wola;

III spotkanie: Bystrzyca Stara – Żabia Wola

Każde spotkanie składało się z czterech części nazywanych kwartami, każda kwarta trwała 5 minut.Chociaż zawody te każdy z opiekunów drużyn oraz zawodników biorących udział w tych rozgrywkach, traktował bardzo poważnie, to głównym celem tych zawodów było lepsze poznanie gry, jaką jest piłka koszykowa w wydaniu dla szkół podstawowych oraz zapoznanie i integracja uczniów z terenu gminy Strzyżewice. W najlepszej sytuacji była drużyna gospodarzy. Uczniowie innych szkół z terenu naszej gminy nie dysponują tak dobrymi warunkami do uprawiania tej dyscypliny sportu. Przy okazji tych zawodów mieli oni możliwość rozegrania meczy w warunkach zbliżonych do tych w jakich rozgrywane są „prawdziwe” mecze piłki koszykowej. Boisko swoimi wymiarami było dużo większe niż te którymi dysponują na co dzień, kosze zawieszone były na odpowiedniej wysokości (2m 60cm) , spotkania były protokołowane, zapisywane były rzucone kosze przez poszczególnych zawodników, jak również przewinienia osobiste przez nich popełniane. Dopełnieniem atmosfery sportowej rywalizacji były wyniki wyświetlane na tablicy świetlnej oraz „huraganowy” wręcz doping dziewcząt z klas szóstych , skierowany jednak do chłopców z Rechty i Żabiej Woli ;-). W pierwszym spotkaniu drużyna chłopców z Bystrzycy Starej pokonała swoich rywali z Rechty w stosunku 38:14. W drugim spotkaniu, Rechta -Żabia Wola, po zaciętej walce, padł remis 14:14. W ostatnim pojedynku gospodarze, wygrali z Żabią Wolą 22:8. Pierwsze miejsce zajęła SP z Bystrzycy Starej, drugie miejsce przypadło obu szkołom: Rechcie i Żabiej Woli. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kaźmirski Szymon (26), Sawerski Patryk (4), Widomski Kacper (14), Kafara Szymon (12), Dolecki Jakub, Chromczak Kamil, Przech Kacper (2), Pietrzycki Szymon, Banaszek Filip, Golewski Michał (2), Klimek Kacper, Kot Norbert, Krzyżak Maciej, Niwinny Kornel (2).

Liczby w nawiasach przy nazwisku zawodnika oznaczają ilość zdobytych punktów w dwóch spotkaniach.

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Najlepsze w powiecie +

  Nasze dziewczęta z klas VI wygrały rywalizację Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce. Pierwsze zawody na szczeblu gminy zakończyły się Zobacz całść
 • Drużyna Energii +

  Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-sportowego pod nazwą „Drużna energii”. Główny cel tego projektu to zachęcenie młodych ludzi do Zobacz całść
 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Warto zapamiętać

 • W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej realizowany jest projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata
  Zobacz całść
 •  „Nie przyszłam po to, by wam pieścić uszyI kwiatów składać wiązankę różową Lecz by niedoli milczącej dać słowoI sięgać do waszej
  Zobacz całść
 • www.reformaedukacji.men.gov.pl – specjalny serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji. Na stronie internetowej „Dobrej Szkoły” znaleźć można najważniejsze informacje na
  Zobacz całść