Sport

Rokrocznie jesień w kalendarzu zawodów sportowych Szkolnego Związku Sportowego jest porą kiedy odbywa się rywalizacja na trasach biegów przełajowych. Uczniowie naszego zespołu swoją przygodę z bieganiem rozpoczęli na zajęciach wychowania fizycznego. Mając możliwość bezpiecznego biegania na boiskach szkolnych, dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z gimnazjum przystąpiła do prób Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej. Jedną z prób wspomnianego testu, jest próba wytrzymałości. W zależności od wieku osób przystępujących do testu próba odbywa się na różnych dystansach. Lekcje wychowania fizycznego, które odbywały się na boiskach szkolnych rozpoczynały się od lekkiej rozgrzewki biegowej, mającej na celu przygotowanie uczniów do testowej próby wytrzymałości oraz przygotowanie, do współzawodnictwa międzyszkolnego w sztafetowych i indywidualnych biegach przełajowych.

  W wyniku przeprowadzonych sprawdzianów wytrzymałości w każdej klasie wyłonieni zostali reprezentanci szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy mieli reprezentować swoje szkoły na zawodach wyższego szczebla. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili uczniowie szkoły podstawowej. Na trasie naszych eliminacji gminnych biegu w Rechcie, pojawiły się trzy zespoły sztafet chłopców oraz dwie sztafety dziewcząt. Sztafeta składała się z ośmiu osób. Na starcie stanęły SP Rechta i Bystrzyca Stara – dziewczęta oraz trzy sztafety chłopców; SP Kiełczewice, SP Bystrzyca Stara i jako gospodarze SP Rechta. Rywalizacja chłopców od początku przebiegała pod dyktando zespołu z Bystrzycy Starej. Chłopcy z wyraźną przewagą prowadzili od początku do końca wyścigu. W rezultacie zajęli pierwsze miejsce i awans na zawody powiatowe. Nieco inaczej przebiegała rywalizacja wśród dziewcząt. Po pierwszej zmianie wszystko wyglądało dobrze. Niestety później prowadzenie objęły uczennice z Rechty. Jednak w czasie ostatnich trzech zmian nasze dziewczęta odzyskały siły i prowadzenie co dało im zwycięstwo w zawodach gminnych. Tak więc dziewczęta i chłopcy z Bystrzycy Starej uzyskali prawo do reprezentowania gminy Strzyżewice na zawodach powiatowych w Bychawie. W zwycięskich sztafetach wystąpiły dziewczęta: Michałek Aleksandra, Chromczak Kinga, Żeromska Oliwia, Wrona Wiktoria, Wrona Eliza, Sójka Weronika, Chwalczuk Joanna, Kawka Katarzyna. Sztafeta chłopców: Szyszkowski Kacper, Bednarczyk Patryk, Słowiński Piotr, Piwnicki Bartłomiej, Kaźmirski Szymon, Kaproń Kacper, Jaśkowski Kacper, Krzyżak Wojciech, Przech Michał, Rusiński Dawid, Tracz Szymon, Maj Maciej. Wspomniane zawody powiatowe zaplanowane zostały na pierwszy dzień października. Na terenach przy stadionie w Bychawie, oprócz rywalizacji dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, odbywa się rywalizacja gimnazjalistów. Na tegorocznych zawodach pojawiły się reprezentacje ośmiu szkół podstawowych oraz dziewięciu gimnazjów. W obliczu dużo większej konkurencji niż zawody gminne dobrze wypadli chłopcy ze szkoły podstawowej. Po bardzo ambitnej walce ostatecznie zajęli piąte miejsce w powiecie. Nieco gorzej lecz również walcząc do końca dziewczęta uplasowały się na siódmej pozycji. Wśród gimnazjalistów poziom przygotowania biegowego był bardzo wysoki. Niestety wobec tak silnej konkurencji reprezentantki i reprezentanci naszego gimnazjum musieli zadowolić się siódmą (chłopcy) i ósmą (dziewczęta) pozycją w powiecie lubelskim. Skład sztafety dziewcząt gimnazjum: Skiba Weronika, Kępowicz Weronika, Kukuryka Karolina, Iżycka Aleksandra, Lewczuk Katarina, Golewska Małgorzata, Sikora Natalia, Boguta Julia, Marzec Klaudia, Buczkowska Gabriela, Stelmasiewicz Julia. Skład sztafety chłopców gimnazjum: Biały Paweł, Olech Jakub, Chwalczuk Bartłomiej, Skiba Daniel, Łopucki Bartłomiej, Tarkowski Damian, Uba Arek, Batyra Piotr, Macieląg Hubert, Pastusiak Mateusz, Zając Jakub. Oprócz biegów sztafetowych organizowane są również zawody indywidualne. Kryterium doboru obsady na te zawody było uzyskanie jak najlepszego czasu w teście sprawności fizycznej. Najlepsze czasy w szkole podstawowej uzyskali następujący uczniowie: Wrona Eliza, Wrona Wiktoria, Woźniak Klaudia, Kawka Katarzyna, Jaśkowski Kacper oraz Szyszkowski Kacper. Zawody wojewódzkie odbyły się 7 października w Adamowie. W porównaniu z zawodami powiatowymi konkurencja była jeszcze większa. W każdym roczniku startowała ponad setka uczestników. Nasi reprezentanci uzyskiwali miejsca w środku stawki. Jednak fakt zaistnienia reprezentantów naszego zespołu szkół na zawodach szczebla wojewódzkiego jest ich olbrzymim osiągnięciem i sukcesem. Gimnazjaliści swoje stary w biegach sztafetowych zakończyli startem w V Powiatowych Biegach Ulicznych „Biegaj z nami” połączonych z oficjalnym przekazaniem do użytkowania drogi powiatowej Krzczonów – Walentynów – Pustelnik w gminie Krzczonów. Na starcie stanęły dwie sztafety, dziewcząt i chłopców. W skład sztafet wchodziło tym razem pięć osób. Dystans który miała pokonać każda zmiana wynosił około 500 metrów. Również tutaj, podobnie jak na zawodach wojewódzkich szkół podstawowych, wynik nie był najważniejszy. Liczył się udział i chęć pokonania własnych słabości i ograniczeń. Ważnym jest również fakt zaistnienia szkoły na forum powiatu lubelskiego.

Szczegółowe wyniki TUTAJ.

Galeria fotografii

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać