Sport

Z inicjatywy Pana Ireneusza Rapy, nauczyciela Zespołu Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej, na nowo wybudowanym boisku, zorganizowany został po raz pierwszy, gminny turniej mini piłki nożnej szkół podstawowych. Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Strzyżewice, promocja zdrowego stylu życia poprzez sport oraz nawiązanie kontaktów sportowych i koleżeńskich między uczestnikami turnieju. Fundatorem nagród w postaci okazałych pucharów, był Urząd Gminy Strzyżewice. Na wystosowane zaproszenia odpowiedziały wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy; SP Kiełczewice, SP Rechta, SP Osmolice, SP Żabia Wola oraz w roli gospodarza SP Bystrzyca Stara. Rangę turnieju podnieśli swoją obecnością Wójt Gminy Strzyżewice Jan Andrzej Dąbrowski, Pani Edyta Golewska dyrektor SP w Strzyżewicach – Rechcie, Pani Anna Skałba dyrektor SP w Kiełczewicach oraz administrator obiektów Pani Małgorzata Wzorek - Saran dyrektor ZSP w Bystrzycy Starej.

Regulamin turnieju określał sposób przeprowadzenia zawodów, czas gry, ilość zawodników, ogólne przepisy gry oraz sposób wyłaniania zwycięzcy w przypadku równej ilości punktów. Rozgrywki zaplanowane zostały na drugi dzień października. Po przybyciu na miejsce wszystkich drużyn rozlosowana została kolejność spotkań w systemie każdy z każdym. Zaplanowano rozegranie dziesięciu spotkań między drużynami. Na szczęście pogoda była wymarzona na tego typu imprezę, było słonecznie i ciepło jak na tę porę roku. Po przygotowaniach i przedstawieniu wszystkich drużyn turnieju, przyszedł czas na oficjalne rozpoczęcie rozgrywek. Oficjalnego rozpoczęcia turnieju dokonał Wójt Gminy Strzyżewice Jan Andrzej Dąbrowski. W krótkim wystąpieniu życzył wszystkim uczestnikom zawodów zdrowej, sportowej rywalizacji oraz osiągnięcia jak najlepszego wyniku sportowego. Korzystając z okazji i obecności uczniów z terenu całej gminy Strzyżewice, poinformował o planach gminy związanych z bazą sportowa przy poszczególnych szkołach. Głos zabrała również Pani Małgorzata Wzorek – Saran. Dołączając się do życzeń Pana Wójta, serdecznie zapraszała do korzystania z boisk przez wszystkich uczniów z terenu gminy Strzyżewice. Po zakończeniu krótkiej części oficjalnej przyszedł czas na rozpoczęcie właściwych zawodów. Wszystkie spotkania stały na wysokim poziomie. Jeśli w pierwszym meczu padła tylko jedna bramka, to już w następnych spotkaniach goli padało coraz więcej. Być może było to wynikiem gorącego dopingu ze strony uczniów ZSP w Bystrzycy Starej oraz grupy tańczących dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum, które zagrzewały do sportowej walki wymachując kolorowymi pomponami. Ostatnim spotkaniem była konfrontacja dwóch drużyn które nie przegrały żadnego spotkania. Były to drużyny z SP Kiełczewice oraz SP Bystrzyca Stara. Gospodarze byli w o tyle dobrej sytuacji, że do zajęcia pierwszego miejsca wystarczył im remis. Wszystko wskazywało na to, iż właśnie takim wynikiem zakończy się ten mecz. Niestety dla gospodarzy w drugiej połowie spotkania drużyna chłopców z Bystrzycy Starej nie ustrzegła się dwóch błędów w obronie i pomimo szaleńczej pogoni za remisem spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla SP Kiełczewice. Tym samym cały turniej zakończył się zwycięstwem drużyny z Kiełczewic. Zwycięzcom gratulujemy !!!!

Oficjalnego zakończenia oraz wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Pan Andrzej Dąbrowski oraz Pani Małgorzata – Wzorek Saran. Zarówno Pan Wójt jak i Pani dyrektor pogratulowali zwycięzcom oraz pozostałym zespołom, wyrażając nadzieję na ponowne spotkania w tego typu imprezach.

Drużyna szkoły podstawowej w Bystrzycy Starej wystąpiła w następującym składzie: Bednarczyk Patryk, Cieśla Jakub, Kaproń Kacper, Kaźmirski Szymon, Piwnicki Bartłomiej, Szyszkowski Kacper, Rusinski Dawid, Tracz Szymon, Maj Maciej, Widomski Kacper.

Wyniki spotkań oraz tabela końcowa turnieju TUTAJ         Galeria fotografii

Reforma oświaty

dobraszkola

Sport

 • Gminne sztafetowe biegi przełajowe +

  28 września 2017 roku odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice. Zobacz całść
 • Rajd rowerowy po raz drugi +

  Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę publiczną w Strzyżewicach. Zobacz całść
 • Rozgrywki mini-koszykówki dziewcząt za nami… +

  W lutym i marcu bieżącego roku drużyna koszykarek ( klasy V i VI ) naszej szkoły brała udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Zobacz całść
 • Wiosna, wiosna, ach to Ty… +

  21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały dla uczniów Zobacz całść
 • Przewroty, skoki, przerzuty, salta. WF na trampolinach. +

  Grupa chłopców z klas szóstych naszej szkoły 27 lutego wybrała się na nietypową lekcje wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w Zobacz całść
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Warto zapamiętać